Podaruj swój czas dziecku. Czas na zabawę!

Witajcie! Problemy z dziećmi to często wynik przykładania małej uwagi dzieciom i ich potrzebom. Dzieci  w wieku przedszkolnym potrzebują spędzać wiele czasu z nami, ponieważ jesteśmy dla nich wzorem oraz ostoją bezpieczeństwa. Szczęśliwe dziecko to takie, które może spędzać wiele czasu ze swoimi rodzicami! Aby ten czas był w pełni wykorzystany i frajdą dla obu stron, należy spędzać go aktywnie i najlepiej – poprzez zabawę.

Dzieci szybko się nudzą. Aby zapobiec nudzie musimy stać się kreatywnymi rodzicami i wypełnić niebanalną rozrywką wolny czas. Dla dzieci, które nigdy się nie męczą dobrym rozwiązaniem będą zabawki sportowe. Grając w gry o charakterze sportowym, uczymy dzieci zdrowej rywalizacji i sportowej postawy. Może w ten sposób obudzimy w dziecku jakąś ukrytą pasję?

W ogrodzie można postawić basen lub plac wodny. Wiele ciekawych placów wodnych i basenów znajdziemy pod adresem http://s-mumo.pl . Dzięki niemu i dzieci i rodzice będą szczęśliwi. Dzieci dlatego, że znajdą kilka godzin zabawy, a rodzice że znaleźli świetny sposób na rozbudzenie aktywności u dzieci.

Odciągnij dziecko od elektronicznych rozrywek

Aby zachęcić dzieci do codziennej aktywności możemy zaprosić również przyjaciół i znajomych dziecka. Wspólna zabawa w ogrodzie służy integracji i zawiązywaniu przyjaźni, której dziecko potrzebuje. Po za tym, grając w gry czy to sportowe czy logiczne, odciągamy dziecko od komputera i telewizora. Spędzanie czasu przed urządzeniami elektronicznymi po prostu ogłupia dzieci.

girls-739071_640

WordPress Themes