Nieodpowiednie prezenty dla dziecka

Cześć! Niedługo będziemy świętować urodziny mojego dziecka. Ma 4 latka więc prezent na ta uroczystość musi być dopasowany do jego wieku. W tym kontekście zaczęłam się zastanawiać nad wyborem prezentu oraz nad tym jak wiele błędów popełniają rodzice przy jego wyborze. Najczęściej kupujemy telewizor lub komórkę – już nawet kilkuletniemu dziecku! Musimy sobie uświadomić, że prezent jaki mu damy zabiera dziecku czas, a w przypadku telewizora – czas zmarnowany.

Złą praktyką jest kupowanie prezentów dziecku nie tylko od święta. Jeśli dziecko dostaje bardzo często prezenty, to zacznie ono od nas uch wymagać, a sam prezent przestanie dawać mu oczekiwaną radość. Niektórzy rodzice kupują dziecku prezenty… jakie sami by chcieli dostać. Typowy błąd, nadopiekuńczych rodziców. Należy kupować prezenty, na podstawie obserwacji dziecka, dopasowany do jego zainteresowań.

Zabawki edukacyjne- jak najbardziej. Jednak musimy raz na jakiś czas posłuchać dziecka, co by chciało dostać w tym roku na urodziny. Książka lub jakaś gra edukacyjna może być wspaniałym dodatkiem do wymarzonego prezentu dziecka.

loop-572859_640

WordPress Themes