Dziecko w podróży. Czyli jak przetrwać podróż z małym dzieckiem.

Hej mamy i tatusiowie! Niedługo wyruszam ze swoim 4-letnim dzieckiem w zagraniczną podróż. Podróżujemy samochodem, więc podróż będzie wygodniejsza dla naszego dziecka niż jazda autokarem. Chociaż widziałam takie małe dzieci, które podróżowały na wczasy właśnie tym środkiem lokomocyjnym. My jednak zdecydowaliśmy się na samochód, a o tym jak bezstresowo przetrwać tą podróż przeczytacie w moim dzisiejszym wpisie. Zapraszam!

Zwyczaje z domu przenieś do samochodu

Chodzi o to, aby nie rozregulowywać trybu dnia dziecka. Należy starać się karmić dziecko o tej samej porze co zwykle w domu, to samo tyczy się drzemki. Jeśli harmonogram dnia zostanie bardzo zaburzony nasze dziecko może czuć się niebezpiecznie, a przez to bardziej marudne. Sen dla dziecka w podróży jest poza tym bardzo ważny. Ah bym zapomniała: każde dziecko musi mieć odpowiedni fotelik dla dziecka, dlatego należy zakupić wygodny i gwarantujący bezpieczeństwo. Nie warto na nim oszczędzać.

Ponadto przed wyjazdem zróbmy listę niezbędnych rzeczy, jakie mogą być przydatne podczas podróży. Da nam to spokój, a dziecku zapewni komfort jazdy. Do takich niezbędników powinny należeć kocyki, chusteczki oraz lekarstwa.

Jeśli nasze dziecko ma chorobę lokomocyjną to musimy zakupić środki łagodzące objawy. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z pediatrą.

child-355176_640

WordPress Themes